Horké počasí

I v naší zemi se v létě můžeme setkat s teplotami nad 30° Celsia, přičemž pro náš lidský organismus je to poměrně velká zátěž. V první řadě je naprosto nezbytné přijímat dostatek tekutin, protože jich během celého dne dost vypotíme, takže běžnému dospělému člověku ani 2 litry nemusí stačit. Mnoho lidí míří na koupaliště, protože to je ideální místo, kde se můžeme skvěle schladit. Ovšem musíme vždy zaplatit vstup a při letní obsazenosti se zde se soukromím počítat opravdu moc nedá.

voda v bazénu

Proto pokud máte vhodný pozemek, tak si můžete pořídit bazén vlastní. Do něj můžete jít kdykoliv se Vám zachce a užívat si tu volný čas s rodinou či přáteli. Když si na něj navíc pořídíte zakrytí z polykarbonátu, tak bude sice počáteční investice vyšší, ale výhoda spočívá v tom, že se voda prohřeje i za nižších venkovních teplot díky slunci, čímž si můžeme prodloužit koupací sezónu. Navíc je voda chráněna proti vnějšímu znečištění.

Chlór

Když necháte obyčejnou vodu venku třeba v kýblu, tak si můžete všímat, že se začne postupně znečišťovat a zelenat. Lék proti znečištění je snadný, protože potřebujeme dobrou pískovou filtraci. Samozřejmě i tu je potřeba sem tam propláchnout a zhruba po dvou sezónách vyměnit její obsah, protože nečistoty se zachytávají v jemném písku a pouze voda pokračuje dále. Existuje i kartušová filtrace, ale ta je vhodná spíše pro vířivku a jiné menší objemy vody.

velký bazén

Abychom zabránili tvorbě zelených organismů, tak je ověřený chlór, přičemž při udržování správného množství ve vodě zůstane voda hezky čirá. Přípravky fungují však při dodržení správného pH, na což musíme rozhodně dávat pozor. Chlór se dá kromě běžného balení koupit ve formě tablet. Ty můžou být vzhledem k hmotnosti účinné látky dražší, ale dávkování je snadnější a probíhá postupně. Stačí koupit dávkovač chloru do bazénu Chlorito a snadno v něm měnit tablety.