Společenské události jsou vždy vítaným důvodem k tomu, abychom si koupili něco hezkého na sebe. Plesy se pořádají v zimě, protože v létě by na ně nejspíš moc lidí nepřišlo. V létě si chceme užívat sluníčko a venkovní aktivity, a proto jsou plesy význačně zimní záležitostí. I když počasí zrovna na nošení šatů není ideální, na ples se moc oblečení nehodí. Vyloženě nevhodné oblečení jsou džíny a běžné oblečení. Na ples se nosí společenský oděv, který má nějakou úroveň.

fialové šaty

Ženy mají více možností
Muži jsou odkázaní v podstatě jen na dvě varianty – na oblek a nebo na smoking. Oblek je běžný na společenské události a na plesy, smoking se nosí na nejvýznamnější události a třeba na svatbu, i když i na svatby většina mužů volí stále jen oblek. To u žen je možností daleko víc. Nejoblíbenější jsou společenské šaty v různých provedeních a délkách, a v posledních letech jsou velmi oblíbené i overaly, které ale nejsou příliš praktické. I proto většina žen stále volí právě šaty.

oranžové šaty

I když je zima, na ples se toho jinak moc nosit nedá. Proto v salonech najdete převážně šaty, a k nim i nějaké doplňky například v podobě bolerka, i když většina žen stále dává přednost saku nebo svetříku, když je venku zima. Najít ty nejlepší společenské šaty není snadné. Šaty by měly přesně sedět a neměly by být v žádných místech velké nebo naopak malé. Při nákupu šatů je to jednodušší, protože si je můžete nechat individuálně upravit, ale u vypůjčení to není možné. Pokud víte že se budete chystat na ples, začněte hledat šaty co nejdřív. Půjčovna plesových šatů v Praze je ideální volba nejen pro ženy které zde bydlí, ale i pro ty přespolní. Právě ve větších salonech máte zpravidla větší výběr a možnost individuálních služeb. Najděte si ty pravé šaty dřív než je budete potřebovat, aby na vás počkaly a abyste nemusela hledat jiné.