Není pochyb o tom, že investice do nemovitostí je dnes módní záležitostí. Obvykle doufáme, že je po několika letech prodáme s výrazným ziskem. Problém, který si mnoho lidí neuvědomuje, je však ten, že aby svou hodnotu zvyšovaly, je nutné se o ně také starat. Koneckonců, pokud bude dům po několika letech v polorozpadlém stavu, pak jej asi těžko prodáme draho.

čistý pokojový byt

Je však také pravdou, že někteří lidé si právě v rámci investic kupují domů a bytů více. To je samozřejmě v pořádku, avšak postarat se o všechny může být skutečně náročný úkol, zvláště pokud jsou doslova rozesety po celé republice. I to je důvod, proč si lidé v takovém případě často najímají profesionální firmu, která se o ně bude starat.

Ovšem jak už to tak bývá, má i správa nemovitostí ceník, podle kterého určuje, kolik za své služby dostane. Mnoho lidí pak neví, co vlastně zahrnuje a jaké všechny služby si mohou pořídit. Výhodou totiž je, že si je mohou nastavit tak, jak jim to bude vyhovovat, i když zdaleka nejlepší je samozřejmě plný balíček. Ten totiž obsahuje plnou službu.

kontrola pronajatého domu

Ta zahrnuje pravidelné návštěvy nemovitosti za účelem dohlédnutí, že vše je tak, jak má být. To platí i v případě, že je pronajatá, neboť nikdy nemůžete vědět, jak se nájemníci budou skutečně chovat a zda například nezamlčí poškození, které způsobili. Je tedy jasné, že osobní návštěva je v tomto případě skutečně vhodná.

Dále je to řešení nejrůznějších stížností, například sousedů. Těm může vadit třeba hluk od nájemníků, nebo jim začne od nás protékat voda. I toto spadá pod správu nemovitosti. A pokud je opuštěná, pak se kontroluje, zda se v ní neusadili bezdomovci či squatteři, případně jestli se nestala předmětem vandalismu.

Je tedy jasné, že je toho poměrně dost. Proto, pokud máte více domů či bytů, je rozhodně lepší takovouto firmu najmout. Rozhodně vám to ušetří mnoho starostí.