Dětský svět je plný krás. Dětská fantazie a hry, to beze sporu patří k sobě jako nedílná součást. Díky hraní se děti rozvíjí. Zapojují mozek, jemnou motoriku, koordinaci těla a spoustu dalších věcí. V těchto aktivitách bychom je měli určitě podporovat. A navíc tu je to známé pravidlo, že kdo si hraje, nezlobí. Dětem je třeba se věnovat, ale je také velice žádoucí a pro nás dospělé velice potřebné, aby se děti uměly zabavit i sami. U některých to jde lépe, u jiných hůř. Ne každé dítě to zvládne bez pomoci dospělých, do určité doby, než k tomu samo dospěje a dozraje. Vím ale o něčem, kde to spoustě dětem jde samo.

Děti na hřišti

Tím kouzelným místem je dětské hřiště! Navíc, pokud se jich sejde na hřišti více, je hned o zábavu postaráno. Pravděpodobnost, že se zabaví společně, se mnohonásobně zvyšuje. Člověk se tak může zapovídat s rodiči ostatních dětí nebo si číst na lavičce svou oblíbenou knížku. Tak trochu se odreagovat, to je potřeba. Nebo lze i pracovat na notebooku a sem tam po očku koukat na dítě, zda je vše v pořádku. Každé město či vesnice se snaží, aby měli pro dětské občany k dispozici minimálně jedno hřiště s dětskými prvky na hraní. Záleží, jak jsou města či vesnice velká a dle toho se určuje počet hřišť pro zábavu.

Dětské hřiště

Pokud působíte jako někdo, kdo může mluvit do zřizování obecních prostorů pro určité účely, jistě nezapomenete na to, aby naše děti měly vše, co na hřišti uvítají. Co přesně to je? Houpačky, skluzavky, prolézačky, lezecké stěny či věže, pružinová houpadla, tabuli na kreslení křídami a další. Na internetu je k sehnání krásný modul k dětskému hřišti na houpání Dětská hřiště. Krásně se tam dají přidělat dvě houpačky, a ještě jsou tam k dispozici třeba schody nebo jiný hrací prvek. Takových modulů najdete vícero. Stačí si jen vybrat to správné pro Váš zvolený prostor a dělat radost těm nejmenším!