Fotovoltaika je jedením ze symbolů moderní doby. Roste o ni zájem již delší dobu, ale poté, co se ceny energií na trhu začaly zvedat prudce vzhůru, a některé rodiny to zasáhlo v takovém měřítku, že musely v podstatě okamžitě reagovat změnou stávajícího životního stylu a režimu, růst zájmu o její praktické využití se ještě více zesílil.

solární panely na domě

Lidé se dnes v obrovském rozsahu zajímají i o veškeré detaily, které s tímto fenoménem úzce souvisí, například životnost zařízení, výše vstupních investic, údržba, opravy a neplánované finanční výdaje, spolehlivost fotovoltaiky jako takové, a také princip fungování těchto systémů. Jednou z nepostradatelných částí těchto zařízení jsou i střídače. Bez nich se provoz fotovoltaiky neobejde nikde. Co to vlastně je a k čemu je to dobré?

K čemu na fotovoltaice potřebujete střídač

Střídač FVE je výraz, který může evokovat řadu významů. střídat potřebují hráči fotbalového či hokejového zápasu, střídání se týká vojenských stráží nebo pracovníků v nepřetržitém provozu, ale v elektrotechnice jde o zcela odlišnou záležitost. Zde nás zajímá v první řadě typ elektrického napětí.

fotovoltaické panely

Jestliže si necháte nainstalovat na váš dům fotovoltaické panely, bude vám zřejmě jasné, že vyrábí elektrickou energii zcela zdarma. Je to svým způsobem technický zázrak, o němž se nesnilo lidem ani v době průmyslové revoluce. Jenže má to jeden háček. Na výstupu z panelů nevychází elektřina v takové podobě, která je prakticky využitelná v domácnosti pro provoz elektrických spotřebičů. Váš sen zapojit žehličku a automatickou pračku přímo ke střešnímu panelu se rozplyne, jak pára nad hrncem. A v tomto okamžiku vstupuje na scénu střídač FVE Joyce-energie.cz, Je to zařízení, které převádí stejnosměrný elektrický proud na střídavý. Teprve pak můžete zastrčit žehličku a pračku do zásuvky a těšit se z praktického využívání elektřiny vyrobené ze sluníčka.