Zvolit si na základní škole obor, který byste chtěli dělat je prakticky nemožné, a to proto, že tak mladí lidé prostě neví, co chtějí dělat. Pokud máte rodinnou firmu, tak je nejspíš jasné, kam se bude váš obor ubírat, ovšem, pokud jsou vaši rodiči zaměstnaní, tak se jedná o čistý vabank. Při výběru oboru tak buďte obezřetní a zbytečně vaše děti netlačte do oboru, který nechtějí dělat. Maturita totiž nemá v dnešní době žádnou váhu a jistota zaměstnání je tak nejistá. Pokud tedy plánujete dát děti na nějaký obor, tak doporučuji výuční tříleté obory. Ty totiž mají budoucnost a rozhodně nebudou mít děti nouzi o práci. Víte, které obory se vyplatí vystudovat a proč?

elektrikář Praha

Výuční obory, které se vyplatí studovat:

  • Elektrikář – Elektrikář je obor, který je tu už od pradávna a rozhodně má budoucnost. Elektrikář Praha 8, patří mezi kvalitní firmy, kde můžete získat praxi. Věřte, že elektrikářů není nikdy dost a budou potřeba i mnoho desítek i stovek let po tom, co tu nebudeme. Jedná se tak o velice oblíbený obor, kde bude práce i v dalších letech.
  • Podlaháři – Podlahář je práce, která je dost náročná, a to proto, že zde neustále klečíte a nosíte těžkou dlažbu. Ačkoliv se to nezdá, tak tento obor nechce moc lidí dělat a díky tomu je podlahářů nedostatek. Tento obor má určitě budoucnost a pokud je váš syn zručný, tak ses určitě v tomto oboru uplatní.
  • Instalatér – Instalatéři, stejně jako elektrikáři jsou a budou potřeba. Voda a elektřina je jedna z hlavních věcí u všech nemovitostí a jen těžko tento obor nahradí roboti. Sice se jedná o špinavou práci, která je ovšem velmi žádaná a nemusíte se bát, že by vaše dítě nesehnalo uplatnění.

elektrikář Praha

Věřte, že pokud dáte dítě na některý z těchto oborů, tak bude mít práce až nad hlavu. Řemesla se totiž vrací do módy a sehnat v dnešní době kvalitního řemeslníka je v podstatě nemožné.