Nemůžete se už dočkat, až pojedete či poletíte k moři nebo do jiných exotických míst? Poznávat a užívat si vše nové a tajemné? Také u nás v České republice je, co k objevování a k prožívání si příjemných chvil. Ať už jste doma nebo někde na dovolené, zkuste si s dětmi zahrát hru stopovanou – šipkovanou. Díky této hře budete v přírodě, na vzduchu a užijete si společně hezký den plný nečekaných zážitků.  Jak se hra stopovaná – šipkovaná hraje? Jednou z možných variant hraní je tato. Hráči se rozdělí do dvou skupin. První skupina hráčů – hledaní a druhá skupina – hledači. První skupina vyráží asi o hodinu dříve.

děti na stopované

Vymyslí pro druhou skupinu trať, kudy stopovaná povede, a cíl, kde cesta skončí nalezením pokladu. Postačí jim k tomu jen kousek nějaké křídy, s níž budou značit směr cesty nakreslenými šipkami, nebo klacíku – to, když budou kreslit do hliněné cesty. Šipky se dají vytvořit i z kamínků. Vedle šipek k označení směru se mohou použít také barevné fáborky z krepového papíru, které se uváží na větvičky keřů a stromů podél cesty. Dále si připraví několik lístků papíru s napsanými úkoly, jež cestou na různých místech po cestě poschovávají. Tato místa viditelně označí překříženými šipkami, směřujícími tam, kde by papírek mohl být ukrytý.

stopovaná v lese

Hledači se pak v tomto místě pustí právě těmito směry do hledání a následného splnění přečteného úkolu. A kde papírky hledat? Pod větším kamenem, napíchnutý na větvi keře, složený pod kořeny stromu atd. Napsaným úkolem na papírku může být například zazpívání písničky, nakreslení obrázku, provedení nějakého cviku – třeba určitého počtu kliků nebo dřepů. Zčásti splněným úkolem je už samotné nalezení papírku. Pokladem, který by se měl nalézt na konci cesty, mohou být pro každého bonbony, čokolády, sušenky nebo jiné překvapení. Fantazii se meze nekladou. Největší odměnou však pro všechny bude šťastné shledání a pěkné vyžití na čerstvém vzduchu v přírodě.