Během menstruace je ochrana před protečením klíčová. Ženy bývají během menstruace nesvé a nervózní právě z tohoto důvodu. Zároveň nosí zaprané a ošklivé prádlo před vyhozením, protože se jim už nějaká ta nehoda dříve stala, a nové krásné kalhotky nechtějí zničit právě v případě, že vložka nebo tampon nevydrží tak dlouho jak by měly. Každá žena ví že je potřeba pomůcky měnit často, aby nedošlo k zápachu a nebo přotečení, ale ne vždy to stačí.

vložky a tampony
Existují různé druhy menstruačních pomůcek podle síly menstruace, a je dobré je používat. Na začátku menstruace jsou méně savé tampony zbytečné protože nevydrží dlouho, a naopak ke konci menstruace je vhodné používat menší velikost.

Existují i menstruační kalhotky. Je to poslední dobou docela výrazný trend, protože díky komfortu a diskrétnosti si vydobyly místo ve skříních mnoha žen. I u menstruačních kalhotek si můžete vybrat podle síly menstruace, takže pokud ji máte spíše silnější, jsou pro vás vhodné menstruační kalhotky pro silnou menstruaci. Tyto kalhotky mají několik vrstev savých látek, tudíž se rozhodně nemusíte bát že by nevydržely.

Některé ženy mají obavy z hygieny a z toho jak komfortně se kalhotky mění během dne. Většinou vydrží stejně dlouho jako jednorázové pomůcky, takže většinou není potřeba je měnit mimi domov. Pokud je to i přesto nutné, stačí si je vzít s sebou podobně jako to doteď děláte s jednorázovými pomůckami.

žena v kalhotkách

Kalhotky jsou skvělé i z toho důvodu že nezatěžují životní prostředí a jsou vhodné už od první menstruace, což se třeba o tamponech říct nedá. Kalhotky jsou zdravotně nezávadné a vydrží vám při správní péči opravdu dlouho. Vyzkoušejte, jaký komfort vám poskytnou, protože je pravděpodobné, že vás při jejich používání dokonce přestane bolet břicho. Tuto skutečnost potvrdila celá řada žen které přešly z tamponů na kalhotky.