Jak podle vás vypadá ideální bydlení?
Pro většinu lidí je to moderní novostavba, ať už jde o byt nebo o dům. Nejspíš každý by chtěl bydlet v domě, protože u domu bývá zahrada, a ta je zejména pro rodiny s dětmi opravu skvělým bonusem. Problém je, že stavebních parcel není neomezené množství, a navíc stavba domu je dnes opravdu finančně náročná. Lidé, kteří si chtějí postavit dům, si nejčastěji volí bungalov 5+kk, který je dostatečně velký pro čtyřčlennou rodinu.

dům bungalov

Základem pro stavbu domu je financování. Drtivá většina lidí si musí brát hypotéku, protože nevydělávají miliony ročně. Jakmile máte finance zajištěné, nastává další problém, a to je hledání stavebního pozemku. Mnozí lidé začali tento problém řešit tak, že si pořídí starší dům určený k demolici, ten zbourají, a na něm si postaví nový. Toto řešení je sice chytré, protože nedostatek parcel už je zřejmý, ale čeká vás nejen demolice a odvoz suti, ale nejspíš i omezení co se týče výběru domu. Na mnohé parcely po starších domech se bungalov nevejde a budete se muset smířit s řadovým domem, většinou ještě na patro.

Pokud toužíte po rozlehlém bungalovu, nezbude vám nic jiného, než si parcelu sehnat. Najít ideální stavební parcelu ale může trvat opravdu dlouho. Jsou i případy, kdy lidé sháněli pozemek deset let. Každému vyhovuje něco jiného, ale logicky je největší zájem o rovné pozemky, které mají dostatečnou rozlohu, a jsou v blízkosti města nebo vesnice, kde je nějaká občanská vybavenost.

projekt domu

Jakmile máte i pozemek, je dobré si rozmyslet zda budete stavět svépomocí a nebo si necháte dům postavit na klíč. Svépomoc není vhodná pro každého, a je mnohem lepší si nechat dům postavit od firmy, která ví co dělá. U nás si můžete vybrat z mnoha typových projektů, které stavíme jako zděné domy i jako dřevostavby, takže si jistě každý vybere.