Potřebujete pro svou firmu nové auto, nebo hned několik aut? To může citelně zasáhnout rozpočet vaší firmy. Zvláště, pokud se bude jednat o nějaká dražší auta. A zrovna podnikatelská auta by v jistých případech rozhodně neměli být stará auta, na kterých je vidět, že už mají něco za sebou a jsou na nich třeba nějaké technické, nebo kosmetické úpravy. Jak by na vás asi působilo, kdyby k vám měl přijet podnikatel na nějaké jednání a vystoupil z oprýskaného, starého auta? Moc dobře ne. Tím pádem je dobré, abyste měli reprezentativní auto, zvláště v případě, kdy plánujete auto polepit logy své firmy, takže musíte obzvláště dbát na prezentaci.

auto

Jak ale říkáme, nová auta mohou opravdu velmi zasáhnout rozpočet firmy. A někdy je problém si třeba vypůjčit peníze od banky, abyste si mohli auta zakoupit. Ne vždy se půjčka vyplatí. Než půjčky splatíte, možná už budete potřebovat nové auto. V takovém případě je nejlepší zvolit operativní leasing auta. Operativní leasing má mnoho nesporných výhod, které nejvíce využijí právě podnikatelé. Prostřednictvím operativního leasingu si auta nekupujete, jen si je za určitou částku měsíčně pronajímáte. Může se to zdát jako nevýhodné, pokud po skončení smlouvy nebudete majitelé auta, na druhou stranu si poté můžete uzavřít novou smlouvu a pronajmout si nové auto, opět třeba novější model.

auto

V částce, kterou měsíčně platíte je již zahrnuté všechno. Povinné ručení, havarijní pojištění a případné náklady na servis. Pokud tedy budete potřebovat auto opravit, dáte to vědět společnosti, která vám auto pronajímá a oni už si vše vyřeší. Stejně tak, pokud se stane nějaká pojistná událost. Budete to mít bez starostí. Můžete si také v daňovém zúčtování pronájem aut odečíst od daňového základu, což může dělat poměrně slušnou částku. Tato varianta sice není pro každého, ale podnikatelům se rozhodně vyplatí.