Už to bude nějaký ten pátek, co mě přítel pozval na ples. Řekl mi to docela pozdě, i tak jsem ale naštěstí stihla nakoupit a vybrat ty správné šaty, které byly nádherné a moc se mi líbily. A pak hurá, pojďme na ples https://www.lifties.cz/blog/pojdme-na-ples/! Nebylo to ale vůbec jednoduché. Bylo tam totiž spousta modelů, které se mi líbily, a tak jsem si z nich nemohla vybrat. Znáte to…když jde do obchodu žena, má to s výběrem čehokoliv (ať už jsou to šaty, boty, nebo cokoliv jiného) mnohem těžší než muž. Muži na tom totiž většinou tak moc nezáleží a spíše si vyberou hned, zato ženy jsou schopné někdy si vybrat až později a strávit v obchodě klidně i tři hodiny.

s

To bych vám mohla vyprávět o tom, jakou dobu vždycky strávím v obchodech, když něco vybírám. A rozhodně to není krátký čas. Přítele naopak nakupování moc nebaví a spíše je rád, když jsme z obchodu rychle venku. Ale takhle to u většiny žen a mužů je. Já ani přítel nejsme žádná výjimka. A proto to někdy děláme tak, že uděláme kompromis. Když se přítelovi nechce do obchodu, do kterého jdu já, tak uděláme kompromis. Prvně jde on se mnou nakupovat a až jsem hotová a mám všechno vybrané, co jsem chtěla, tak potom jdu já s ním do obchodu, ve kterém zase rád nakupuje on.

s

V každodenním životě je docela důležité dělat kompromisy, a to platí nejenom u nakupování, ale i v jiných věcech, například u výchovy dětí, rozdělení domácích prací. Taky jsem jednu dobu měla s mým přítelem ohledně rozdělení domácích prací problém, ale nakonec jsme udělali kompromis a dohodli jsme se. A takhle to funguje. Takže přítel byl spokojený a já taky. Kdyby spolu lidi nekomunikovali ohledně toho, co jim vadí, asi by se jim vztah rozpadl. V dnešní moderní době to všechno funguje úplně jinak a plno vztahů se taky rozpadá. A tak jsem ráda, že jsem s mým přítelem už skoro tři roky a pořád jsme spolu spokojení.