Pravidelnost se hodí

Když se podíváme na profesionální fotbalové hřiště, tak trávník zde je opravdu nádherný a rovný, což umožňuje hráčům hrát naplno a dosahovat dobrých výsledků. Takto hezkého trávníku je dosaženo díky vzorné péči, takže i ten náš může být opravdu hezký.

trávník před domem

Již při jeho zakládání to chce vybrat kvalitní semena, protože nežádoucí rostliny z něj sice jdou vypichovat, ale je to pro nás dost práce navíc. Jestliže moc neprší, tak to chce dostatečnou zálivku, jinak se můžou začít tvořit hnědé spálené fleky. Když ho totiž budeme síct, tak se na něm ani moc nebude tvořit ranní rosa. Sečení je však třeba, protože tím dosáhneme patřičné hustoty. Tráva nemůže růst výše, takže jí dáme prostor potěší šířky. Na jaře je dobré kultivování a vyhrabání, protože dosáhneme provzdušnění a zbavení se nepořádku. Také musíme dbát na hnojení, protože správná výživa prospívá snad všem rostlinám. Při dodržení této péče se skutečně dočkáme požadovaného výsledku.

Sečení

Jedním z nejdůležitějších procesů je rozhodně sečení, které také zabere nějaký ten čas. Řešením může být pořízení robotické sekačky, která si jezdí po celém pozemku. Ono jde spíše o mulčování, protož nemá svůj vlastní sběrný koš. Není však vhodná pro velké svahy. Pokud máte tedy větší pozemek s nemá na jeho sečení čas, tak tuto práci svěřte firmě. Sečení trávy cena se odvíjí dle velkosti pozemku a také jeho stavu, protože je rozdíl, jestli je zde pouze vyšší tráva či už se tu vlivem let vytvořili nějaké dřeviny.

svěží trávník

Není však problém ani s druhou variantou, protože na takové případy mají frézu, která si s takovým zaneřáděným pozemkem hravě poradí. Kromě techniky tohoto kalibru mají také nářadí jako jsou křovinořezy, takže není problém drobnější práce typu obsékání plotu. Spoustu dalších informací včetně kontaktních údajů naleznete na webových stránkách.