V České republice je mnoho kuřáků, z nichž převážná část začala s kouřením ve velmi mladém věku. První zkušenosti cigaretami získáváme většinou ještě na druhém stupni základní školy, maximálně na střední. Na různých zábavách se k tomuto artiklu dostane člověk pod zákonem http://www.vyzkum.cz/FrontClanek.aspx%3Fidsekce%3D858 mnohem snáz než legální cestou v trafice. Svůj podíl na počtu mladých kuřáků má i to, že mladí vidí kouření u svých rodičů a tak je velká šance že kouřit začnou taky.

elektronická cigareta

Naprostá většina kuřáků kouří klasické cigarety. Buď se dají koupit hotové krabičky a nebo si je mohou kuřáci ubalit sami doma podle svých potřeb z papírků a tabáku. Každému vyhovuje něco jiného, ale někteří kuřáci už z několika důvodů přešli k náhradě za klasické tabákové cigarety. Nejrozšířenější náhražkou jsou elektronické cigarety, které fungují na podobném principu. V elektronické cigaretě se kouří náplň, která obsahuje nikotin a k tomu příchuť podle výběru. V elektronické cigaretě nenajdete například dehet a další nebezpečné látky, které by v klasických cigaretách vůbec být nemusely.

Právě nižší škodlivost a větší pohodlí při užívání jsou tím, co kuřáky běžných cigaret lákalo na elektronických cigaretách. Ty se většinou nabízí pomocí USB a náplň se vdechuje. Při používání těchto cigaret nedochází ke žloutnutí oblečení ani prstů či obličeje tak jako tomu bývá v případě nadměrného a dlouhodobého kouření tabákových cigaret, kdy k zežloutnutí dochází běžně.

náplň eliquid

Na trhu dnes najdete několik druhů zařízení ke kouření elektronických cigaret. Vyznačují se moderním designem a kompaktními rozměry. Nedílnou součástí těchto cigaret je eliquid, což je právě tekutá náplň, bez které tento typ cigaret nebude fungovat. Vyberte si z celé řady náplní, které vám budou chutnat – mohou být ovocné a nebo klasické, a každý kuřák si určitě najde náplň která jim bude nejvíc chutnat.