Mnoho lidí by chtělo mít kariéru, ve které se budou realizovat, a hlavně ve které bude za nimi vidět jejich práce. Když budete celý svůj pracovní život chodit do zaměstnání od rána do večera a budete pouze plnit zadané úkoly, bohužel nejspíš o žádné kariéře nikdy nebude moct být řeč. Jsou zaměstnání kde zkrátka kariéra možná není, a jde jen o zaměstnání, kde vás na konci měsíce čeká výplata. A ta ve většině pozic bohužel není moc vysoká.

muž počítač

Jestli vás to pořád táhne jinam ale zatím jste nenašli obor, který by vás přitahoval, zkuste se porozhlédnout po IT. Je to oboru který je dlouhodobě velice dobře finančně ohodnocený a můžete se v něm uplatnit na spoustě zajímavých pozic. Můžete pracovat ve vývoji počítačových komponentů, můžete opravovat počítače, a nebo třeba můžete absolvovat IT tester kurz https://sdacademy.cz/kurzy/software-tester/a stát se testerem různých aplikací a webových stránek.

Proč IT?
Protože zejména obory které se týkají programování jsou velice dobře placeny. Nejlepší programátoři s praxí si vydělají měsíčně i více než 100 tisíc korun. Díky tomu si budete moct dovolit spoustu věcí, které si teď jako řadový zaměstnanec musíte odpírat. Zapište se do kurzu, na který vám dokonce může přispět Úřad práce. Investice do kurzu se vám ale rozhodně vyplatí, protože najdete práci většinou hned a ještě nadprůměrně placenou.

programování program

Díky programování se naučíte spoustu nových věcí. Pochopíte jak funguje internet, jak se tvoří webové stránky, jak se opravují chyby na webech a podobně. Programátorské pozice jsou vhodné také pro rodiče s malými dětmi, kteří by potřebovali práci na home office. Právě IT je jeden z mála oborů, které tuto možnost nabízí. Kurzy jsou vhodné pro absolventy středních i vysokých škol, pro lidi ve středních letech kteří nemohou sehnat práci, ale i pro rodiče na rodičovské, kteří se po jejím skončení nemají kam vrátit.